Ceník

Kompletní ceník zašleme na požádání v excelovém formátu emailem. 

Orientační ceny

 • Dentální hygiena: 600 – 1700 Kč
 • Výplň: 600 – 3500 Kč
 • Korunka: 6500 – 8000 Kč
 • Ošetření kořenových kanálků: 3400 – 6300 Kč (+ příplatek 1700 až 3400 Kč u předělávání nevyhovujících kořenových výplní, odstranění zalomeného nástroje apod.)

Při vstupním vyšetření Vám zhotovíme všechny potřebné rentgenové snímky, fotografie aj. Na tomto základě dostane každý pacient s větší než minimální potřebou ošetření písemný léčebný plán se všemi cenami. Za vstupní vyšetření pojištěnci českých zdravotních pojišťoven VZP (do 30.4.2019), VOZP (do 31.5.2019), ZPMVČR a OZP (do 31.12.2019) nic nehradí.

Po těchto datech bude vstupní vyšetření - základní zubní vyšetření s nutnými rtg snímky stát 900Kč, písemný léčebný plán spolu s fotografiemi apod. 800Kč.

Krátké pojednání o českých zdravotních pojišťovnách, aneb boj s větrnými mlýny

Prozatím máme smlouvy s VZP, OZP, VOZP, a ZPMV. Tyto smlouvy ukončujeme k 30.4.2019 (VZP), 31.5.2019 (VOZP) a 31.12.2019 (ZPMVČR a OZP).

Z kvalitní léčby tyto pojišťovny nehradí plně v podstatě nic. Smlouva s pojišťovnou tak pro nás znamená závazek provádět určité základní výkony za hluboko podnákladovou cenu, diktovanou pojišťovnou. Rozdíl k dorovnání skutečné ceny se totiž od Vás vybírat nesmí. K těmto Vámi přímo nehrazeným výkonům patří prohlídka, anestezie (injekce), rentgenové snímky, vytažení zubu, celková snímatelná protéza. Faktickou ztrátu z provádění těchto výkonů dotujeme z cen výkonů ostatních. Pojišťovny pochopitelně zubním lékařům nad rámec platby za výkony neproplácejí/nedotují ani korunu na vybavení, nedostáváme žádné platby za to, že Vás registrujeme apod. 

Ceny ošetření, které nejsou "na pojišťovnu", musí být o něco vyšší, abychom dorovnali ztrátu z ošetření na pojišťovnu. Výpovědí smlouvy s pojišťovnou se tohoto problému zbavíme, dále také doufáme, že se zkrátí objednací lhůty a my se budeme moci věnovat kvalitní práci a nikoliv honění výkonů na pojišťovnu, resp. nadměrné práci přesčas, abychom dorovnali ztrátu.

Smlouvy s pojišťovnami nekončíme proto, že si dogmaticky myslíme, že za zkažené zuby si může každý sám a tedy ať platí. Co děti, co staří lidé, kteří v minulosti neměli přístup k prevenci a kvalitní péči apod.?

Stát ale nemůže lidem něco slibovat, dát prostřednictvím zdravotního "pojištění" zhruba třetinu peněz z toho, kolik by na splnění slibu bylo potřeba, a nechat na každém zubním lékaři, aby si sám zajistil takový mix pacientů, kde je dostatek plně platících pacientů, kteří budou dotovat malou menšinu těch, kteří požadují základní ošetření na pojišťovnu. Tito pacienti jsou pak nejčastěji odmítáni (s poukazem na kapacitu, nikoliv cenu) a k plně hrazenému ošetření v požadované kvalitě se stejně nedostanou. Slib státu je tak pouhá fikce.

Tento systém u nás "funguje" díky zákonům, které měly dávno být změněny. Dle našeho názoru změněny nebudou, dokud se proti tomu aktivně nevzepře významná skupina obyvatel. Nebo dokud většina zubních lékařů nevypoví smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Dokud to neudělají, nese každý z nich svůj malý díl odpovědnosti za to, že tento systém stále přetrvává.

 

 

Děti jsou naše všechno. Jak je to s jejich zoubky?

Samostatnou kapitolou je péče o zoubky vašich dětí. Situace je u ohodnocení ošetření dětských pacientů velmi zvláštní. Vaše děti z úhrad pojišťoven v podstatě nelze plnohodnotně ošetřit a veškeré náklady na jejich léčbu tak nese přímo zubní ordinace. Často se tak setkáváme s tím, že k nám přijde malé dítě, u kterého by se dalo, a mělo předpokládat, že bude víceméně bez kazů, ale situace je přesně opačná. Díky nevyhovujícím úhradám se totiž zaběhl názor, že dětské zoubky není nutné opravovat, protože přece ještě narostou ty nové. Opak je ale pravdou, od neléčeného kazu se velmi lehce může problém rozšířit i na další zoubky, a to samozřejmě i na ty již nové, dospělácké.

Překážkou ve správném ošetření dětí někdy bývá také jejich strach a neklid na zubařském křesle. U malého množství dětí tak bývá potřeba buď tzv. analgosedace, tedy anesteziologem navozené zklidnění, či dokonce plná narkóza jako v operačním sále v nemocnicích. Tuto službu sice nenabízíme, .neboť nemáme k dispozici spolupracujícího anesteziologa, ale v případě potřeby Vám poradíme, kam svoje dítko vzít, aby jeho ošetření, pokud je rozsáhlejší bylo pro něj co nejméně stresující..

Zdraví našich dětí by mělo být na prvním místě nejen nás rodičů, ale i pojišťoven – zatím jsme v tom sami.

Nemusíte se ale bát, u nás vaše děti ošetříme poctivě a plnohodnotně. A samozřejmě největší část zodpovědnosti je na vás rodičích. Kontrolujte a dočišťujte zoubky i dětem v čištění zubů zdánlivě šikovným, prevence vždy byla a bude tou nejlepší léčbou.

Kde nás najdete

Masarykova 699/9
460 01 Liberec
2.patro

info@synchrodent.cz
tel: +420 739 768 939
tel: +420 485 172 549

Napište nám

Zadejte Váš e-mail
Text vaší zprávy

Odesláním udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

Odeslat zprávu

Aktuality

Ordinační doba zubní ordinace

 • Pondělí: 8.30 – 18.00
 • Úterý: 8.30-15.00
 • Středa: 8.30 – 18.00
 • Čtvrtek: 8.30-15.00
 • Pátek: 8.30 – 15.00

Ordinační doba ortodoncie

 • Pondělí: 7.30 – 15.30
 • Úterý: 7.30-15.30
 • Středa: 7.30 – 15.00
 • Čtvrtek: 7.30-14.30
 • Pátek: 7.30 – 12.00

Objednejte se na