Ceník

Kompletní ceník zašleme na požádání v excelovém formátu emailem. 

Orientační ceny

 • Dentální hygiena: 500 – 1400 Kč
 • Výplň: 800 – 2500 Kč
 • Korunka: 6300 – 7500 Kč
 • Ošetření kořenových kanálků: 3300 – 6100 Kč (+ příplatek 1600 až 4800 Kč u předělávání nevyhovujících kořenových výplní)

Při vstupním vyšetření Vám zhotovíme všechny potřebné rentgenové snímky, fotografie aj. Na tomto základě dostane každý pacient s větší než minimální potřebou ošetření písemný léčebný plán se všemi cenami. Za vstupní vyšetření pojištěnci českých zdravotních pojišťoven nic nehradí.

Krátké pojednání o českých zdravotních pojišťovnách, aneb boj s větrnými mlýny

Prozatím, aspoň do konce roku 2018, evt. i 2019, máme smlouvy s VZP, OZP, VOZP, ČPZP a ZPMV.

Z kvalitní léčby tyto pojišťovny nehradí plně v podstatě nic. Smlouva s pojišťovnou tak pro nás znamená závazek provádět určité základní výkony za hluboko podnákladovou cenu, diktovanou pojišťovnou. Rozdíl k dorovnání skutečné ceny se totiž od Vás vybírat nesmí. K těmto Vámi přímo nehrazeným výkonům patří prohlídka, anestezie (injekce), rentgenové snímky, vytažení zubu, celková snímatelná protéza. Faktickou ztrátu z provádění těchto výkonů dotujeme z cen výkonů ostatních. Pojišťovny pochopitelně zubním lékařům neproplácejí ani korunu na vybavení, nedostáváme žádné platby za to, že Vás registrujeme apod. 

Popis výkonů v ceníku pojišťoven dále také nařizuje, jaké technologické postupy se smějí při vaší léčbě používat a bohužel se většinou jedná o postupy, které byly zastaralé již v 90. letech minulého století, kdy byl tento ceník vytvořen. Výrazně kvalitnější a tedy i dlouhodobější řešení tedy pojišťovny nehradí vůbec. Asi každý uzná, že kvalitnější výplň, která sice násobně více, ale vydrží o deset let déle, nebo při správné péči o chrup třeba také na vždy, je lepší než ta plně hrazená ale kvalitativně horší, která musí každý rok opravovat. Praxe je taková, že pojišťovny dnes proplácejí pouze 270 Kč za ručně míchanou, a tedy pro personál nebezpečnou amalgámovou výplň (nyní již mimo dětí a těhotných žen), která navíc každý rok smí vypadnout a do zubu se tak vrtá znova a znova. 

Děti jsou naše všechno. Jak je to s jejich zoubky?

Samostatnou kapitolou je péče o zoubky vašich dětí. Situace je u ohodnocení ošetření dětských pacientů velmi zvláštní. Vaše děti z úhrad pojišťoven v podstatě nelze plnohodnotně ošetřit a veškeré náklady na jejich léčbu tak nese přímo zubní ordinace. Často se tak setkáváme s tím, že k nám přijde malé dítě, u kterého by se dalo, a mělo předpokládat, že bude víceméně bez kazů, ale situace je přesně opačná. Díky nevyhovujícím úhradám se totiž zaběhl názor, že dětské zoubky není nutné opravovat, protože přece ještě narostou ty nové. Opak je ale pravdou, od neléčeného kazu se velmi lehce může problém rozšířit i na další zoubky, a to samozřejmě i na ty již nové, dospělácké.

Překážkou ve správném ošetření dětí někdy bývá také jejich strach a neklid na zubařském křesle. U malého množství dětí tak bývá potřeba buď tzv. analgosedace, tedy anesteziologem navozené zklidnění, či dokonce plná narkóza jako v operačním sále v nemocnicích. Tuto službu sice nenabízíme, neboť nemáme k dispozici spolupracujícího anesteziologa, ale v případě potřeby Vám poradíme, kam svoje dítko vzít, aby jeho ošetření, pokud je rozsáhlejší bylo pro něj co nejméně stresující.

Zdraví našich dětí by mělo být na prvním místě nejen nás rodičů, ale i pojišťoven – zatím jsme v tom sami.

Nemusíte se ale bát, u nás vaše děti ošetříme poctivě a plnohodnotně. A samozřejmě největší část zodpovědnosti je na vás rodičích. Kontrolujte a dočišťujte zoubky i dětem v čištění zubů zdánlivě šikovným, prevence vždy byla a bude tou nejlepší léčbou.

Co je tedy ve skutečnosti zdravotní pojištění?

Zdravotní pojištění v ČR nefunguje jako pojištění. Funguje jako zdravotní daň. Musíte ho platit a nevybíráte si výši plnění. Rozdíl mezi reálnou cenou i základního ošetření, které Vám stát slibuje bezplatně, a cenou, kterou pojišťovny nakonec skutečně uhradí, je každý rok větší. U základního ošetření navíc nelze za tento rozdíl požadovat od pacienta. 

Pro hrubou představu, pojišťovny v průměru platí jen asi jednu třetinu reálné ceny ošetření, někdy ale dokonce jen 10%. Zbytek dotuje zubní lékař z úhrad za přímo placené výkony.

Sliby, které státní byrokracie lidem dává, tedy platí někdo jiný. Buď odvede u tzv. plně hrazených výkonů zubní lékař práci kvalitně a prodělá, což je momentálně náš případ, nebo ji v rychlosti odbude například tím, že vašemu dítěti neopraví kazy na mléčných zubech, a přizpůsobí tak kvalitu diktované nízké ceně.

V ortodoncii, tedy u rovnátek, je situace ještě horší. Pojišťovna určuje cenu veškeré práce lékaře. Protože si u rovnátek pacienti platí za materiál, dorovnává ortodontista nereálně nízkou cenu přeprodejem materiálu s vyšší marží. Tím se ale dostává do konfliktu s předpisy, které kontroluje finanční úřad, pokud tato marže bude příliš vysoká.

Zubní lékař, který poskytuje především základní ošetření, je tak roku od roku v horší situaci, nemá prostředky na investice do dalšího vzdělávání a vybavení a také chudne. Je to v současnosti mnohem horší než u nemocničních lékařů, o jejichž odchodech do ciziny čteme ve sdělovacích prostředcích. Přijmutí každého dalšího pacienta do péče znamená další ztrátu. To je důvodem nedostatku zubních lékařů v některých oblastech.

Zubní lékař, u kterého základní ošetření tzv. na pojišťovnu tvoří zanedbatelný objem práce, nebo ten, který  smlouvy s pojišťovnami nemá vůbec, je v úplně jiné situaci. Musí se o pacienty ucházet kvalitou nabízené péče za rozumnou cenu, která ale pokryje náklady.

Někteří jsou v tomto velmi úspěšní a někdy také viditelní pro své okolí, odtud pochází rozšířená představa o velmi dobré sociální situaci zubních lékařů. Ve skutečnosti se mezi jednotlivými skupinami zubních lékařů jenom poměrně drasticky zvýšily rozdíly.

Důvodem, proč většina zubních lékařů ještě smlouvy má, je z minulosti nastavené očekávání mnohých pacientů, že aspoň něco dostanou bezplatně, a to včetně vstupní prohlídky. Teprve na ní můžeme lidem situaci vysvětlit. Asi i proto stále většina zubních lékařů s vypovězením smluv se zdravotními pojišťovnami váhá.

Spoléhá se, možná, na každoroční vyjednávání sdružení zubních lékařů se zdravotními pojišťovnami o cenách základního ošetření. To ale ještě nikdy nedopadlo ke spokojenosti zubních lékařů, v případě nedohody ceny direktivně stanovují byrokraté z ministerstva zdravotnictví naprosto bez ohledu na minimální výši nákladů a tedy bez ohledu na pacienty.

Výpovědní lhůta u smluv je též poměrně dlouhá. V našem případě je ale ukončení takového smluvního vztahu jen otázkou času, způsobu ukončení a také výpovědní lhůty.

Není bez zajímavosti, že bez nutnosti dotovat základní péči menší skupině pacientů by naše ceny mohly být nižší výměnou za to, že byste si jednou či dvakrát ročně prohlídky platili.

Reálné ceny zubní péče, tedy i ty, na kterých se nijak nepodílí pojišťovny, jsou u nás regulované a nesmí být vyšší než reálné náklady spolu s přiměřeným ziskem. Jen malou část reálné ceny tvoří osobní příjem zubního lékaře nebo jeho personálu. Naše reálné ceny jsou ve srovnání s bohatším zahraničím násobně nižší, a to přesto, že nakupujeme přístroje a materiál v principu na stejném trhu za podobné ceny jako zahraniční lékaři. I přesto se byrokratům v našem státě zdá tato cena vysoká a představují si, že reálnou českou cenu u základního ošetření stlačí na jednu třetinu pouhým a sprostým diktátem a zbaví se tak financování péče nemajetným pacientům na náš úkor. Je bohužel velká chyba nás českých zubních lékařů, že na tento diktát přistupujeme tím, že hromadně nevypovídáme smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

Kde nás najdete

Masarykova 699/9
460 01 Liberec
2.patro

info@synchrodent.cz
tel: +420 739 768 939
tel: +420 485 172 549

Napište nám

Zadejte Váš e-mail
Text vaší zprávy

Odesláním udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

Odeslat zprávu

Aktuality

Ordinační doba zubní ordinace

 • Pondělí: 8.30 – 18.00
 • Úterý: 8.30-15.00
 • Středa: 8.30 – 18.00
 • Čtvrtek: 8.30-15.00
 • Pátek: 8.30 – 15.00

Ordinační doba ortodoncie

 • Pondělí: 7.30 – 15.30
 • Úterý: 7.30-15.30
 • Středa: 7.30 – 15.00
 • Čtvrtek: 7.30-14.30
 • Pátek: 7.30 – 12.00

Objednejte se na