KORONAVIRUS - nouzový a omezený provoz březen-duben-...2020...2021

11. března 2020 - 8:49

AKTUALIZACE 22.10. 5:15

Naše ordinace pracuje ve zvýšeném hygienickém režimu nepřetržitě. Kromě několika poznámek ponechávám tedy text tak, jak byl na jaře, protože opatření se v průběhu roku NEZMĚNILA, ani v létě. Pokud dojde k omezení provozu nebo dokonce dočasnému uzavření ordinace, okamžitě vás budeme informovat.

Ordinace je v provozu se zvýšeným hygienickým režimem:

1) V čekárně smí být max. 2 lidé, po vstupu do ordinace dezinfekce rukou, rouška se odloží až na křesle.

2) Pokud jste prodělali virozu, jste v karanténě, byli ve styku s nakaženou osobou, byli v zahraničí apod. (každý pacient po příchodu vyplňuje a podepisuje dotazník) - ošetření zorganizujeme dle závažnosti stavu, tj. přeobjednáme, odložíme apod. (Vzhledem k charakteru šíření nákazy a situaci k 22. 10. 2020 víme, že toto "filtrování" pacientů na vstupu má nižší účinnost, stále to ale dává smysl)

3) V ostatních případech je možné se objednat na všechny výkony jako dříve.

4) Nový režim provozu:

AKTUALIZACE 6.4. 18:40

Režim ordinace je stále nezměněně omezený - viz níže, stav k 26.3. Během dubna plánujeme technická

opatření k drastickému omezení účinků aerosolu v naší ordinaci. Očekáváme, že od konce dubna budeme

pomalu omezení provozu uvolňovat.

AKTUALIZACE 26.3. 22:30

Vážení pacienti,

vzhledem k probíhající pandemii je chod naší ordinace silně omezený, ale vzhledem k dostupnosti některých ochranných pomůcek a provedení některých opatření již ne nouzový.

Kromě upraveného režimu se vás nejvíce dotkne redukce výkonů, které lze odložit.

Stále provádíme zákroky neodkladné po předchozí telefonické domluvě.

Domluvené termíny koncentrujeme do doby mezi 8.-12. hodinou, čekárna je zamčená, úzkostlivě dodržujeme časy rezervací, po příchodu Vás vpustíme ihned dovnitř, každý si vydezinfikuje ruce.


ZÁSADY OŠETŘENÍ:

1) U pacientů s rizikovým kontaktem s nakaženou nebo nemocnou osobou, v karanténě i mimo ni, nebo s příznaky onemocnění dýchacích cest v posledních 3 týdnech – kašel, ztížené dýchání, rýma, zvýšená teplota, únava či malátnost

a

u pacientů nad 70 let všechny zákroky rušíme

neprovádíme nic, pouze absolutně neodkladné ošetření (nezastavitelné krvácení, naprosto nesnesitelná a ničím netlumitelná bolest).

2) U ostatních – nerizikových pacientů:

Zákroky s tvorbou aerosolu aerosolu, tj směsi kapének vznikající při použití vrtaček s chlazením vodou, které se mísí s vydechovanými kapénkami, RUŠÍME, pokud tento aerosol nejsme schopni mechanicky blokovat nasazením a řádným utěsněním ochranné gumové blány na zub (kofferdam).


Pro mladší 70 let a zdravé mimo karanténu apod. tedy platí: s ochrannou gumovou blánou lze ošetřit ty kazy a záněty v zubech a jejich kořenech, které není radno příliš odkládat, dále našroubovat korunku na implantát, provést nezbytnou kontrolu v ortodoncii (utáhnout drát apod.), jednoduchou extrakci zubu, ostatní odložit.

3) U všech pacientů to znamená mj.:

Všechny zákroky, které lze bez jakékoliv újmy odložit (výměna černé plomby za „bílou“ apod.) – rušíme do odvolání.

Vstupní a preventivní prohlídky rušíme - do odvolání.

Dentální hygienu a parodontologické ošetření rušíme – do odvolání.

Ortodoncie – rušíme do odvolání sundávání rovnátek nebo větší počet přelepovaných zámků (vznik aerosolu, viz níže). Provádíme jenom kontroly tak, aby nemohlo dojít ke zmaření již dosažených výsledků léčby.

Na naší straně takové ošetření předpokládá zvýšenou dezinfekci povrchů (čas!), používání adekvátních ochranných pomůcek, resp. i oblečení zvlášť na jednoho každého pacienta a silné větrání v ordinaci mezi jednotlivými pacienty (30min nejméně mezi pacienty).

Bude uzavřená čekárna tak, abyste se v ní nemohli s nikým jiným potkat.

Doprovod nebude mít do ordinace ani do čekárny přístup.

Nebudeme si podávat ruce.

U každého pacienta bude nutné podepsat prohlášení (provádíme již 3. týden), že si není vědom své rizikovosti.

Pacient musí až do okamžiku ošetření nosit roušku.

Pacient si před vstupem do ordinace vydezinfikuje ruce - zajistíme při vstupu.

Platby silně preferujeme bezkontaktně kartou, evt. po předchozí dohodě převodem.

Jakékoliv ošetření v ordinaci mimo plánovaný a potvrzený termín – jen po předchozím telefonickém nebo emailovém kontaktu.

Všem pacientům, které v tomto režimu s čistým svědomím můžeme ošetřit, dáme na výběr, zda si ponechají v kalendáři rezervovaný termín.

Ostatním termín rušíme nebo dle preference přesouváme.

Příslušné pacienty, které máme v nejbližších týdnech v  kalendáři, budeme sami kontaktovat.

Tento omezený režim platí do odvolání v reakci na doporučení či nařízení od autorit a vývoj epidemiologické situace a dostupnosti ochranných prostředků. Kdykoliv můžeme přejít zpět z omezeného do nouzového režimu (tj. pouze akutní a skutečně neodkladné ošetření).

Nakonec přikládáme některá doporučení pro Vás, jak se chovat mimo ordinaci. Je to opakování toho, co se dnes a denně dozvídáte ze sdělovacích prostředků.

Virus SARS-COVID19 se přenáší velice snadno a průběh onemocnění může být dramatický, a to někdy i u mladších pacientů bez oslabené imunity či bez jiného doprovodného onemocnění. Zde jsou základní informace:

 1. Virus lze detekovat ve vzduchu až tři hodiny po přítomnosti nakaženého jedince, až čtyři hodiny na povrchu mědi, až 24 hodin na tvrdém papíru krabic a dva až tři dny na plastu a nerezové oceli

 1. Nakažený člověk má inkubační dobu cca 14 dní, během které je nakažlivý, včetně 14 dnů po odeznění symptomů, kdy stále vylučuje virus

 1. Nejrizikovější jsou všechny prostory, kde se střídá hodně lidí. Vzhledem k tomu, že většina lidí stále nesprávně kýchá do ruky, tak jsou velmi riziková i veškerá madla a kliky

Doporučuje se tedy:

1. Správně nosit ochranné pomůcky na obličej. Většina z nich nechrání uživatele, ale významně brání šíření infikovaných kapének při hovoru a hlavně kýchnutí. Dále brání uživateli dotýkat se obličeje. Vstupní branou jsou sliznice úst, dýchacích cest a očí (doporučuje se nosit i ochranné brýle). Respirátor s ventilem, např. FFP3, chrání pouze uživatele, ale propouští virus směrem do okolí. Jeho účinnost je omezená. Pro běžné občany se proto doporučují roušky nižší třídy. My lékaři si přes respirátor navlékneme ještě roušku.

2. Dodržovat odstup min 2 metry při hovoru se sousedy (v uzavřených prostorech domu to může být i více).

3. Vzhledem k nedostatku účinných desinfekcí rukou nosit rukavice, které se odkládají u dveří bytu pro další použití. Po sejmutí je vhodná desinfekce rukou sanitárními prostředky na bázi alkoholu.

4. Při nákupu jsou potenciálně nebezpečné i potraviny a jejich obaly. Je na zvážení jejich zpracování v rukavicích.

5. Při pozdravu si nepodávat ruku a navzájem se nepřibližovat.

6. Zachovávat pravidelný režim, dobře spát, i s trvanlivými potravinami nakoupenými do zásoby lze jíst a pít zdravě. Dodržovat ústní hygienu - nyní je více času. Pobyt v přírodě při dodržení pravidel pročistí hlavu.


AKTUALIZACE 16.3. 8

Kde nás najdete

Masarykova 699/9
460 01 Liberec
2.patro

info@synchrodent.cz
tel: +420 739 768 939
tel: +420 485 172 549

Napište nám

Zadejte Váš e-mail
Text vaší zprávy

Odesláním udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

Odeslat zprávu

Aktuality

Ordinační doba zubní ordinace

 • Pondělí: 8.30 – 18.00
 • Úterý: 8.30-15.00
 • Středa: 8.30 – 18.00
 • Čtvrtek: 8.30-13.00
 • Pátek: 8.30 – 14.00

Ordinační doba ortodoncie

 • Pondělí: 7.30 – 15.30
 • Úterý: 7.30-15.30
 • Středa: 7.30 – 15.00

Dentální hygiena

 • Čtvrtek: 8.15-14.00
 • Pátek: 8.15-14.00

Objednejte se na